PyConPL inne spojrzenie

Przeczytałem wczoraj relacje z PyCona napisaną przez Marcina Kasperskiego. Można w niej znaleźć sporo szczegółów na temat przebiegu konferencji.

Muszę przyznać autorowi racje w kwestii poziomu wykładów. Prelekcje Wesleya Chuna były przeprowadzone naprawdę bardzo fajnie, jednak  tematy mogły by być bardziej zaawansowane. Nie jestem zawodowym programistą jak Marcin Kasperski, uważam więc że jest on bardziej kompetentną osobą w kwestii rzetelnej oceny poziomu merytorycznego prelekcji. Wydaje mi się jednak, że w zeszłym roku poziom był wyższy. Ale to moja subiektywna opinia.

Na pewno dużą zaletą tegorocznej edycji było zgromadzenie wszystkich uczestników w jednym ośrodku, co pozwalało integrować społeczność Pythona. Spotkanie innych osób o tych samych zainteresowaniach w rzeczywistym świecie, a nie tylko na IRC lub forach ma naprawdę wiele zalet. PyCon stał się też swego rodzaju nieoficjalnym zlotem kanału #python.pl i PPCG.

Podczas  poprzedniej edycji zdecydowanie lepsza była sala gdzie odbywały się prelekcje (aula politechniki) i bezproblemowo działające wifi.

Na koniec odniosę się do warunków w pokojach. W moim ogrzewanie działało ok i woda była ciepła. Dlatego dziwiło mnie narzekanie niektórych na wszechobecne zimno. Jednak słyszałem to od kilku różnych osób. Być może jest to kwestią indywidualnych preferencji. Ja nie przepadam za nadmiarem ciepła więc może dlatego nie odczuwałem tego, aby było zimno. Zresztą Husio i tak ciągle otwierał okno w naszym pokoju 🙂

Miejmy nadzieję, że z każdą kolejną edycją PyConPL będzie coraz lepszy i będzie coraz więcej tematów nie związanych z Web frameworkami.

komentarze 2

 1. Mekk pisze:

  Skończyłem moją relację (wyszły w końcu 4 odcinki, gdybym lepiej oszacował ile czasu mi to zajmie, chyba bym się za tak szczegółowy opis nie zabrał ;-)). Dokleiłem też trochę (kiepskich – z komórki) zdjęć. Kolejne części: pierwsza,
  druga,
  trzecia
  i czwarta.

  Zapraszam do lektury i chętnie zbieram uwagi.

  PS Temperatura w pokojach zależała chyba od piętra. Sprawa nie jest jakoś szczególnie istotna, dało się przeżyć.

  • rmz pisze:

   Czytałem wszystkie. Kawał dobrej roboty i doskonale wiem ile to zabiera czasu. Zdjecią pewnie pojawią się za jakiś czas na stronie konferencji. W razie czego polecam śledzić forum PPCG. W zeszłym roku powrzucaliśmy większość zdjęć zanim trafiły na stronę konferencji.

   P.S. Szczerze mówiąc nie wiem od czego zależała temp. w pokojach, bo ludzie z tego samego piętra oddaleni o 3 pokoje od mojego bardzo narzekali na zimno.

Skomentuj

*