Statystyki

W ostatnim czasie na moim blogu zaczęła pokazywać się reklama, której pojawienie się bardzo mnie zaskoczyło. Początkowo niesłusznie podejrzewałem mojego dostawcę hostingu. Po krótkim „śledztwie” okazało się, że winę za całość ponosi firma stat24.com z której usług korzystałem.

Reklama zniknęła po usunięciu skryptu statystyk. Przeglądając sieć okazało się, że jest to większy problem i w dodatku zgodny z regulaminem. Punkt 11 Regulaminu darmowych statystyk stanowi:

11.  Podczas realizacji usługi, stat24 uprawniony jest do prowadzenia kampanii reklamowych na rzecz swoich zleceniodawców. Kampanie reklamowe prowadzone będą z wykorzystaniem dostępnych technik emisji kreacji reklamowych, z częstotliwością nie większą niż dwa (2) razy na dobę dla jednego (1) odwiedzającego obsługiwaną witrynę. stat24 gwarantuje i ponosi pełną odpowiedzialność przewidzianą przepisami prawa za zgodność z prawem treści emitowanych reklam.

Więcejna ten temat można przeczytać np tutaj.

Pozostało mi albo zostać bez statystyk, albo poszukać czegoś innego. Zainteresowałem się Google Analytics. Szybka darmowa rejestracja, plug-in do WordPressa i wszystko działa. Na pierwszy rzut oka nawet lepiej niż stat24.com. Zobaczymy jak te statystyki będą się spisywać w dłuższym okresie czasu. Rasgan pytał po co mi statystyki? Po to, że wiem kto mnie odwiedza. Dzięki nim dowiedziałem się, że na mój blog trafiają ludzie z róznych części świata oraz, że najpopularniejszym postem w dalszym ciągu jest ten o Windows XP Home. Fajnie jest wiedzieć, że chociaż mało osób pisze komentarze to jednak sporo czyta 🙂

komentarze 2

  1. Rasgan pisze:

    To pochwal się wtyczką i jak to odpaliłeś, bo samemu nie mam czasu zgłebiać się w dokumentacje obecnie. P.S. Arch stoi na lapku 🙂

    • rmz pisze:

      Link do wtyczki jest we wpisie. Instalujesz jak każdą inna wtyczkę. Do GA logujesz sie swoim kontem z google. Kilka prostych kroków aktywacyjnych i dostajesz swój unikalny nr. Nr wpisujesz w ustawieniach wtyczki i to wszystko. Następnego dnia masz pierwsze statystyki.

Skomentuj

*