Poczta o2.pl i uciążliwy mailing

Nie każdego stać lub ma chęć zakładać sobie płatne konto pocztowe. Korzystanie ze służbowego maila do celów prywatnych też nie jest dobrym pomysłem. Dlatego warto korzystać z darmowych kont oferowanych przez różne portale.

Konto pocztowe w serwisie www.o2.pl posiadam od wielu lat. W czasach gdy o GMailu nikt nie słyszał było to moim zdaniem najlepsze darmowe konto pocztowe w Polsce. Dodatkowo było zintegrowane z komunikatorem opartym na Jabberze. Jednak portal o2 zarabia kasę stosując niesamowitą ilość mailingu. Więcej o tych praktykach można przeczytać tutaj. Mam jednak prosty sposób, aby pozbyć się całego mailingu i zachować adres @o2.pl.

Zakładamy sobie darmowe konto na gmail.com. W ustawieniach GMaila dodajemy nasze konto na o2 jako te z którego chcemy pobierać pocztę. Gmail okresowo sam sprawdza to konto i pobiera pocztę do swojej skrzynki odbiorczej. I teraz najfajniesza rzecz. Cały mailing o2 trafia do folderu SPAM. Pocztę następnie ściągamy na swój komputer przy pomocy dowolnego programu pocztowego takiego jak Thunderbird czy Outlook Express. Nie dostajemy wtedy niechcianego mailingu. Spam nie jest pobierany z GMaila. GMail stosuje zupelnier inna taktykę zarabiania na reklamach, ale to już zupełnie inna historia. Korzystając z programu pocztowego nie  mamy reklam. Gdy trafi nam się wiadomość mailingowa w odebranych mailach to znaczamy ją w GMailu po prostu jako spam ucząc tym samym filtr antyspamowy. W ten prosty sposób wyeliminowałem mailing o2 praktycznie do 0, a przy okazji mam dalej do dyspozycji stary adres mailowy.

komentarze 2

  1. Rasgan pisze:

    Ja tak robię już od dawna. Ale coraz mniej rzeczy przychodzi mi na o2 poza spamem, więc zastanawiam się czy nie zrezygnować z konta.

    • rmz pisze:

      Ja też robię tak od dawna, ale jakoś długo nie chciało mi się nic napisać na ten temat. Konta na o2 używam, głównie do rejestrowania się na różnych stronkach i serwisach czyli jako tzw „konto spamowe”. Potem tylko filtruję większość treści do spamu. GMail sam usuwa spam po 30 dniach. To samo można zastosować do dowolnego konta na jakimkolwiek darmowym serwisie. Warto mieć takie konta bo nie zawsze chcemy podawać nasz główny adres e-mail.

Skomentuj

*