Helion i zamawianie książki

Zamówiłem wczoraj w Helionie książkę. Niby nic, ale… zawsze jest jakieś ale.
Książkę musiałem zamówić w trybie dosyć pilnym, bo w księgarni w której chciałem ją kupić wyszedł im ostatni egzemplarz. Nie mam jednak czasu by biegać po księgarniach w kilku miastach i jej szukać, a ma to być prezent gwiazdkowy. Oczywiście nie dla mnie 🙂

Po wypełnieniu formularza na stronie sklepu internetowego i zamówieniu dostałem maila z potwierdzeniem, że przesyłkę dostanę pocztą za pobraniem oczywiście. Nie było by w tym nic niezwykłego gdyby nie to, że zamówiłem dostarczenie przesyłki kurierem. Natychmiast po odebraniu potwierdzenia, czyli kilka minut później wysłałem do nich maila, że formularz zamówienia zadziałał błędnie i chciałbym zmienić sposób dostarczenia przesyłki. Oczywiście również dzwoniłem, ale pora była wieczorowa więc nie spodziewałem się, że ktokolwiek odbierze. Dzisiaj zadzwoniłem ponownie. Miły pan poinformował mnie, że moja przesyłka już została wysłana, bo oni pracują całą noc. To dlaczego nikt nie odebrał mojego maila wysłanego zaraz po złożeniu zamówienia?

– Pocztę sprawdzamy dopiero rano. – Ta odpowiedź powaliła mnie na kolana.

Tylko, że rano do godziny 10 nikt nie zadał sobie trudu żeby odpisać mi na maila. Dopiero po moim telefonie dostałem mailowo odpowiedź, że przesyłka została już wysłana pocztą. Jeśli przesyłka nie dotrze do mnie najpóźniej do wtorku to skorzystam z przysługującego mi prawa zwrotu do 10 dni i nie wezmę tej książki. Na Pocztę Polską nie ma co liczyć, szczególnie przed świętami. Chyba, że zdarzy się cud. Miejmy jednak nadzieję, że nie będę musiał naprędce wymyślać innego prezentu.

Generalnie jestem wkurzony, ale zobaczymy jak sprawa rozwinie się dalej. Do tej pory nie narzekałem nigdy na to wydawnictwo i myślę, że tak będzie dalej. Po prostu pech.

Jedno ostrzeżenie, a w zasadzie dwa. Nie używajcie w sklepach internetowych przeglądarki Opera, bo być może to było problemem z formularzem zamówienia. To już jest jednak wina webmastera. Z przetestowanych sklepów Merlin.pl działa dobrze z Operą. Drugie to jeśli kupujecie coś przez internet to nie płaćcie z góry. Jak przesyłka zginie to będziecie bez towaru i bez kasy.

Ten wpis zamieściłem, aby odreagować świąteczne zakupy w sieci 😉

Skomentuj

*