PyConPL – dzień pierwszy (czyli jak było)

Ciąg dalszy relacji z PyConPL 2008…

Ok godziny 24 dołączył do nas Husio, który przyjechał z Wawy razem z Tomaszem Najzarem, pierwszym prelegentem konferencji. Posiedzieliśmy jeszcze trochę spędzając czas na rozmowie, po czym poszliśmy wreszcie spać w okolicach godziny 2.

Pierwszy dzień Pycona zaczęliśmy z DimmuR’em i Husiem od śniadania w hotelu. Udało nam się tam dotrzeć w okolicy godziny 8. Przy okazji poznaliśmy kilka nowych osób. W hotelu zatrzymali się chyba wszyscy prelegenci, organizatorzy i sponsorzy. Nareszcie udało się nam poznać Katharsisa. Po śniadaniu już trochę większą grupą udaliśmy się na miejsce konferencji. Na szczęście to tylko jakieś 5 min drogi od hotelu.

Rejestracja przebiegała sprawnie. Każdy uczestnik dostał identyfikator, książke z prelekcjami i okolicznościowy kubek z logiem PyConPL 2008. Wszyscy chętni dostawali też swoje indywidualne hasło dostępowe do wi-fi. Po rejestracji rozpoczęły się wykłady. Agenda została nieznacznie zmieniona i ulotka ze zmianami została dołączona do książeczki.

Nie ma sensu streszczać prelekcji. Materiały będą dostępne na stronie konferencji i zapewne na Polish Python Coders Group. Ma być też video z całości konferencji. Wszystkie wykłady były ciekawe. Najlepsze wykłady dnia to moim zdaniem wykład o PyPy przeprowadzony przez Macieja Fijałkowskiego oraz wykład „Tworzenie systemów IT w Narodowym Archiwum Cyfrowym” prowadzony przez Jakuba Lewandowskiego i Rafała Magrysia. Sporo wykładów było poświęconych programowaniu aplikacji WWW. W każdym razie chyba każdy mógł znaleźć coś co go zainteresowało. Łącznie pierwszego dnia było 8 prelekcji.

O 15 był obiad, całkiem dobry w restauracji oddalonej o 10-15 min piechotą. Potem znów powrót na wykłady i okołu 20 udaliśmy się na imprezę  integracyjną. Po jednym piwie ze względu na głośna dyskotekową muzykę zdecydowaliśmy się o przeniesieniu do baru w hotelu Rynkowy. Imprezę zakończylismy ok 2 w nocy.

Generalnie działo się sporo rzeczy, które trudno tutaj opisywać. Ze stałych bywalców kanału IRC python.pl obecni byli: DimmuR, Husio, Katharsis, MySZ, Pigmej, Salmon, Soltys i ja czyli rmz. Jeśli kogoś pominąłem to bardzo proszę o sprostowanie.

c.d.n

Skomentuj

*