PyConPL 2008 – dzień drugi i ostatni

Dzień drugi tradycyjnie zaczęliśmy od śniadania w hotelu. Byliśmy umówieni na godzinę 8 z Katharsisem, ale nie dał rady wstać. Jak widać impreza integracyjna całkiem się udała. Po śniadaniu o godzinie 9 rozpoczęły się wykłady. Pierwszy był o zastosowaniu Pythona w fizyce, czyli coś ciekawszego od samych Web frameworków. Dzień przebiegał podobnie do poprzedniego. Prelekcje, przekąski, rozmowy i dyskusje w przerwach. W trakcie konferencji tak samo jak poprzedniego dnia były losowane nagrody. Losowane zostało dokonane przez „sierotki”, czyli dziewczyny, które też uczestniczyły w konferencji. Pula nagród przeznaczonych na dwa  dni konferencji była całkiem spora.  Były to książki wydawnictwa Helion, PenDrive’y, 10 prenumerat Python Magazine, zniżka na zakup Komodo IDE firmy ActiveState oraz zniżka na Wingware Python IDE. Również w trakcie prelekcji można było wygrać książki odpowiadając na pytanie prowadzącego.

Niestety ostatni wykład się nie odbył, bo prelegent nie przyjechał. Temat o PythonOS zapowiadał się całkiem ciekawie. Czekając na obiad organizatorzy zaproponowali dyskusję na temat tego jak ulepszyć konferencje w przyszłym roku. Potem udaliśmy się na  zaplanowany obiad. Ze względu na ilość uczestników podzieliliśmy się na dwie tury. Organizatorzy zaskoczyli wszystkich organizując obiad w PizzaHut, gdzie można się było objadać pizzą i pić Pepsi w ilościach hurtowych:) To właściwie był już koniec konferencji. Razem z DimmuR’em po pożegnaniu pozostałych jeszcze osób zebraliśmy się po godzinie 17. Organizatorzy nie zaliczyli żadnych wpadek. Przynajmniej ja żadnych nie zauważyłem. Atmosfera była świetna. Mam nadzieje, że PyconPL 2009 będzie równie dobry lub nawet lepszy.

Jeśli coś pominąłem w relacji to proszę o sprostowanie w komentarzach;)

Zdjęcia z konferencji są dostępne do ściągnięcia z forum python.org.pl pod tym adresem. Na stronie konferencji będzie można  w najbliższym czasie znaleźć między innymi materiały z prelekcji.

Skomentuj

*